94-latka właśnie skończyła studia! Gratulujemy ocen!

94-letnia Amy Craton nie jest typową babcią zajmującą się wnukami. Nigdy nie chciała swojej starości spędzić przed telewizorem, narzekając na choroby. Postanowiła wrócić na studia.

babcia

Craton przerwała naukę w 1964 roku, kiedy urodziła pierwsze dziecko. Musiała zająć się domem i rodziną, przez co nie miała już czasu, by uczyć się do egzaminów.

Powrót na studia umożliwił jej Southern New Hempshire University, który prowadzi zajęcia przez Internet. Taka forma nauki jest bardzo popularna zagranicą. Kobieta zdecydowała się na kurs licencjacki obejmujący wiedzę o sztuce oraz naukę kreatywnego pisania. Co więcej, jej średnia ocen wynosi powyżej 4,0, co stawia Amy w jednym rzędzie z najlepszymi studentami z roku.

Niestety, kobieta nie była w stanie przyjechać na ceremonię rozdania dyplomów, ale pracownicy uczelni odwiedzili ją w jej domu na Hawajach. Z tej okazji urządzono małe przyjęcie niespodziankę.

„Cieszę się, że zamknęłam ten okres w życiu, ale jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa” – mówi Amy. „Jest jeszcze wiele rzeczy, których chciałabym się nauczyć”.

Kobieta nie rzuca słów na wiatr. Zapisała się już na studia magisterskie. Chcielibyśmy być tak zmotywowani!

Źródło informacji: Inside edition