Absolutny rekord Wielkiej Orkiestry!!!

Ponad 30 milionów złotych więcej niż rok temu. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała wynik zbiórki 25. Finału WOŚP. Dzięki hojności darczyńców oraz wspólnej pracy blisko 1 700 sztabów na konto Orkiestry trafiło ponad 105 mln zł.

Dokładnie 15 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25-ty. Tym razem fundusze ze zbiórki będą przeznaczone „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. O wyniku minionego Finału poinformował Jerzy Owsiak podczas specjalnej gali zorganizowanej w Zamku Królewskim.

- Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna! Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych. Przed Finałem pojawiały się głosy – 25 milionów dolarów na 25 lecie WOŚP. I jest! Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że My, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami . Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów. Ponad 105 milionów złotych, na zdrowie! - mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Gratulujemy i – no cóż – brak słów, by wyrazić nasz podziw. Jesteście wielcy!! Za rok gramy dalej. Ba, gramy z Wami do końca świata i o jeden dzień dłużej!!!