„Te rowy mogą zalać się krwią”

Naczelny "Polska ma Sens" w TVN24

 

- Według mnie naciski Komisji Europejskiej i wszystkich możliwych organów są wskazane i służą budowie myślenia europejskiego w Polsce – powiedział w programie „Tak czy nie” TVN24 Witold Bereś, redaktor naczelny portalu Polska Ma Sens. – Są tacy obywatele, dla których to będzie zniechęcające, ale dla mnie i wielu moich przyjaciół to znaczy, że jak jest trudno, to rodzina europejska nam pomaga – wyjaśnił.

Zdaniem Beresia należy się godzić na „zwracanie uwagi” ze strony Unii Europejskiej. – Przestrzegamy jej zasad, więc warto też respektować i nie lekceważyć głosów płynących z Europy – stwierdził.  Zdaniem Beresia opublikowanie wyroku może być „niewystarczające”, jednak – siłą rzeczy to rządzący mają więcej możliwości, by rozwiązać konflikt. – Czegoś innego oczekujemy od rządzących, a co innego może zrobić opozycja.

W ocenie naczelnego Polska Ma Sens, obecny konflikt polityczny w Polsce może skończyć się tragedią. – Nie ma się co oszukiwać, odpowiedzialne za wykopywanie rowów społecznych są wszystkie strony konfliktu. Prędzej czy później te rowy mogą zalać się krwią. Musimy się uspokoić. Sam biję się w piersi. Rządzący muszą zrobić bardzo wiele na rzecz uspokojenia nastrojów społecznych w Polsce – podsumował.