Bo ludziom trzeba pomagać

Marcin Makówka

Kilka dni temu pokazywaliśmy na łamach Polska ma Sens wideo nagrane przez kierowcę, który stojąc na czerwonym świetle, zdecydował się na chwilę opuścić samochód i odśnieżyć szybę auta stojącego przed nim. Ten życzliwy i spontaniczny gest spotkał się z olbrzymią sympatią wśród internautów. Jego autor - Marcin Makówka, kierownik działu foto "Gazety Krakowskiej" - właśnie prowadzi aukcję, bo chce, żeby na entuzjazmie ludzi skorzystały dzieci potrzebujące pomocy. O całej sytuacji napisał kilka zdań specjalnie dla Polska ma Sens.

O co chodzi? Przypomnijmy!

Nie spodziewałem się takiego odzewu. Zrobiłem to trochę dla śmiechu, a trochę żeby pokazać, że odśnieżenie szyby zajmuje parę sekund. Cała akcja była spontaniczna i niezaplanowana. Wyszło śmiesznie i pouczająco. Chciałbym teraz wykorzystać tę sytuację, żeby pomóc innym. Tym, którzy potrzebują pomocy.

Zdecydowałem się wystawić na allegro tę słynną już skrobaczkę, na razie cena to tylko 350 zł wierzę, że może być więcej. Pieniądze z aukcji przekażę Stowarzyszeniu Sursum Corda, które pomaga potrzebującym dzieciakom. Ot taki Święty Mikołaj. Licytujmy, damy radość dzieciakom.

Wejdź na aukcję i licytuj!