Dzieci z Aleppo mogą być u nas leczone

Pięcioro małych pacjentów z Aleppo ma przyjechać do Krakowa na leczenie i rehabilitację - pomoc organizuje PMMed.

Tysiące dzieci w Aleppo ciągle czeka na pomoc medyczną. Syryjskie szpitale bardzo ucierpiały w bombardowaniach i ratowanie życia małych pacjentów staje się coraz trudniejsze. W wielu przypadkach lekarze musieli dzieciom amputować nogi, ręce. Nie mieli odpowiednich warunków na przeprowadzenie odpowiednich zabiegów.

Polska Misja Medyczna, która pomaga w Syrii, ma stały kontakt z lekarzami. Krakowska organizacja zwróciła się z  prośbą do prezydenta miasta o pokrycie kosztów pobytu dzieci w  Krakowie. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał prośbę swoim urzędnikom, którzy zapowiedzieli wsparcie dla Polskiej  Misji  Medycznej. Według magistratu plan jest na bardzo wstępnym etapie, jednak wolontariusze są dobrej myśli. Liczą, że pacjentów uda się umieścić w krakowskich placówkach już za kilka miesięcy.

Współpraca organizacji z władzami Krakowa może zapoczątkować większą akcję, w którą być może zaangażują się także  inne miasta. Organizatorzy podkreślają, że najważniejsze to dać dzieciom nadzieję.