Światowy dzień Kubusia Puchatka

"Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie"

Dziś obchodzimy święto wyjątkowe – święto, które powinno być także zaznaczone w naszym kalendarzu na czerwono. Dokładnie w takim samym odcieniu, jak przyciasny sweterek, który ma na sobie największy filozof spośród słodkich misiów.

Kubuś Puchatek urodził się 14 października 1926 roku. I choć właśnie stuknęło mu 91 lat, to nie wychodzi z formy. Uwielbiany przez misie duże, jak i te mniejsze, bohater został stworzony przez Alana Aleksandra Milne. Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne’a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina, syna pisarza. Zapewne nikt wówczas nie przypuszczał, że w pokoju małego chłopca właśnie rodzi się najpopularniejszy  miś świata.

Autor, oprócz Kubusia Puchatka, stworzył też genialny kryminał „Tajemnica Czerwonego Domu”. Jednak to właśnie cytaty z Kubusia Puchatka są z nami na co dzień

– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek:

– To mój ulubiony dzień.

Każdy miał swoją bajkę dzieciństwa. Wielu z nas także ma swoje misie, choć te w przeciwieństwie, do naszego Kubusia nieco się zmieniły, ale i trochę urosły. Najważniejsze, by każdy z nas mógł powiedzieć o kimś dokładnie to samo, co Kubuś Puchatek mówił o swoich przyjaciołach. „Jestem bardzo szczęśliwy, bo mam kogoś, kto sprawia, że ciężko jest powiedzieć „do widzenia”.”

Zaraz się zobaczymy, Kubusiu!