Film Woody’ego Allena otworzy Festiwal Filmowy w Cannes!

„Cafe Society” , czyli najnowszy film Woody’ego Allena, otworzy 69. Festiwal Filmowy w Cannes – informuje „The Hollywood Reporter”. To już trzeci debiut reżysera na jednym z najlepszych festiwali filmowych na świecie. Oprócz Allena swoje filmy pokaże także Steven Spielberg, Jodie Foster czy Pedro Almodovar.

„Cafe Society” pokazuje codzienność życia w Hollywood w latach 30-tych XX wieku przez pryzmat jednej z tętniących życiem kawiarni. Główne kreacje w filmie tworzą Jesse Eisenberg i Kristen Stewart.  To już trzeci raz, kiedy film Allena otwiera Festiwal Filmowy w Cannes. Wcześniej podobny sukces dotyczył komedii „Życie w Hollywood” i „O północy w Paryżu”.

(mat. prom. Festiwalu w Cannes)
(mat. prom. Festiwalu w Cannes)

Amerykańskie media donoszą także, że w trakcie francuskiego festiwalu swój najnowszy film pokaże także Steven Spielberg. Bardzo możliwe, że w Cannes pojawią się również Jodie Foster i Pedra Almodovara. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 14 kwietnia.

cannesplakat

Być może kolejny festiwal otworzy film nowojorskiego reżysera… nakręcony w Polsce? Trwa akcja #woody4poland, w której możecie dołączyć do grona osób zapraszających Woody’ego Allena do zrobienia filmu u nas! Wiemy, że Woody Allen jest w kontakcie z przedstawicielami jednego z polskich miast… Które byłoby dobrym wyborem? Kraków, Wrocław, Katowice? A może macie swoje propozycje? Piszcie na info@polskamasens.pl!

Przeczytaj więcej o #woody4poland:
  • Witold Bereś zapowiada naszą akcję
  • Basia Kurdej-Szatan proponuje Opole
  • Zobacz wideo z naszego spotkania z Woodym Allenem

Wrocław przyłącza się do akcji #woody4poland :-) „Filmowcy lubią rozmach, a scenarzyści miłosne sceny w deszczu na…

Opublikowany przez Polska Ma Sens na 30 marca 2016