Filmowe premiery stycznia

Redakcja

 

„Nienawistna Ósemka” Quentina Tarantino, „Zjawa” z Leonardo DiCaprio czy „Pitbull. Nowe Porządki” Patryka Vegi – te filmy koniecznie musisz zobaczyć w tym miesiącu. Poniżej zestawienie najciekawszych premier filmowych drugiej połowy stycznia, przygotowane przez redakcję „Polska ma Sens”!

„Nienawistna ósemka”

reżyser: Quentin Tarantino
w rolach głównych: Samuel L. Jackson, Kurt Russell

w kinach od: 15 stycznia

Dwaj łowcy głów, próbując znaleźć schronienie przed zamiecią śnieżną, trafiają do Wyoming, gdzie wplątani zostają w splot krwawych wydarzeń…

nieanwistna

„Moja miłość”

reżyser: Maïwenn
w rolach głównych: Vincent CasselEmmanuelle Bercot

w kinach od: 15 stycznia

Georgio pojawia się w życiu Tony nieoczekiwanie i zmienia je o 180 stopni. Związek z królem życia to jedna wielka zabawa.

moja miłość

„Dziewczyna z portretu”

reżyser: Tom Hooper
w rolach głównych: Eddie Redmayne, Alicia Vikander

w kinach od: 22 stycznia

Małżeństwo artystów malarzy – Einara i Gerdy Wegener zostaje poddane próbie, gdy mężczyzna zmienia płeć.

dziewczynazportretu

 

„Pitbull. Nowe porządki”

reżyser: Patryk Vega
w rolach głównych: Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski

w kinach od: 22 stycznia

Policjanci dwóch warszawskich komend łączą siły w walce z Grupą Mokotowską.

pitbul

 

„Janis”

reżyser: Amy Berg

w kinach od: 22 stycznia

„Janis”  to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

janisjoplin

„Zjawa”

reżyser: Alejandro González Iñárritu
w rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy

w kinach od: 29 stycznia

Hugh Glass szuka zemsty na ludziach, którzy zostawili go poważnie rannego po ataku niedźwiedzia.

zjawa

„Pięćdziesiąt twarzy Blacka”

reżyser: Michael Tiddes
w rolach głównych: Marlon Wayans, Kali Hawk

w kinach od: 29 stycznia

Milioner Christian Black jest zabójczo przystojny, niewyobrażalnie bogaty, tylko… kompletnie nie radzi sobie w łóżku. Kiedy w jego życiu pojawia się piękna i wścibska dziennikarka, kolejne pikantne sekrety milionera zaczynają wychodzić na światło dzienne. Czy uwikłana w coraz intymniejszą relację z Blackiem reporterka zdoła odkryć jego wszystkie, skrywane przed światem twarze?

50twarzyblacka

„Mów mi Marianna”

reżyser: Karolina Bielawska
w rolach głównych: Jowita Budnik, Mariusz Bonaszewski

w kinach od: 29 stycznia

Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością. Ale pragnienie bycia kobietą, życia w zgodzie z własnym ciałem i tożsamością, jest silniejsze. Starając się o zmianę metryki, przygotowując się do operacji zmiany płci, Marianna pełna jest entuzjazmu i wiary w przyszłość. Kiedy jednak jej życie nieoczekiwanie łamie choroba, wybrzmiewa cały dramat tej egzystencji.

momi

@ któraś ze styczniowych premier zrobiła na Tobie wrażenie? napisz! info@polskamasens.pl