Jurek Owsiak i WOŚP nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla!

Instytut Noblowski potwierdził rejestrację kandydatury Jurka Owsiaka oraz Wielkiej Pomocy Świątecznej Pomocy, a tym samym nominację do Pokojowej Nagrody Nobla!

Taką informację na swoim Facebooku ogłosił prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu. To on zgłosił kandydaturę Jurka Owsiaka oraz WOŚP. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i z Instytutu Nobla napłynęła pozytywna odpowiedź.


Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla mogą zostać osoby i organizacje za działalność na rzecz światowego pokoju. Jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla przyznawana jest przez organizację norweską. Dotychczas Pokojową Nagrodę Nobla odebrali m.in. Lech Wałęsa (1983), Dalajlama (1989), czy Nelson Mandela (1993).

Przypomnijmy, że 15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Do tej pory podczas ostatniego finału zebrano 62 418 767 zł, a suma ta ciągle rośnie.

 

– 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten Okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówił dwa tygodnie temu Jurek Owsiak.

Polska Ma Sens kolejny raz wspiera WOŚP!