Kabaret Mumio zaprasza Woody’ego Allena [WIDEO] #woody4poland

 

 

Jesteśmy coraz bliżej przekazania Woody’emu Allenowi naszego zaproszenia i propozycji. Jako pierwsi dowiedzieliśmy się, że Allen zamierza swój następny film nakręcić w Polsce… Rozmowy z przedstawicielami jednego z miast już trwają, ale chcemy pokazać nowojorskiemu reżyserowi, że warto zwrócić uwagę na różne miejsca i historie z nimi związane. Zaczęliśmy od hasła „Chcemy Woody’ego w Polsce” i otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości – od ludzi świata kultury i mediów, od prezydentów miast czy lokalnych dziennikarzy – którzy dołączyli do akcji #woody4poland. Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice… Czekamy również na Wasze propozycje – można je wysyłać na adres info@polskamasens.pl

Tym razem mamy podwójne zaproszenie – dla Woody’ego Allena do Katowic i na nowy spektakl Kabaretu Mumio. Najbardziej charakterna polska grupa kabaretowa wraca – 22 maja w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu premiera spektaklu Mumio: Welcome Home Boys. Jak mówią sami organizatorzy wydarzenia: z uwagi na dyskrecję i paniczny lęk przed zepsuciem zaskoczeń, zabaw Mumio nie zdradza fabuły. Napomyka jedynie coś o warzywie i ojcu… Wyjawia też słowa: matka, bracia, Sasaski, kredens, młyn, zupa, gra, problem, akademia szkolna. Dalej Mumio nie chce zdradzać, bo to przecież premiera i nie wolno. Przyciśnięte do muru jednak z bólem dodaje: wyrocznia, okop, worek sako, nocleg, żen, dyrektor Popławska, proso, wzmacniacz. Już żadną miarą Mumio nie chce nic dodać. Przyduszone jednak mocniej wydusza w końcu: ćma i pociąg. Informacje o biletach tutaj.

Redakcja Polska Ma Sens nie przyduszała Mumio – po prostu dostaliśmy od nich wideo:

Czy jest jakakolwiek szansa, że nowojorski reżyser pokochałby Mumio? Wydaje się, że z tego mogłoby wyniknąć coś pięknego. Z dużą korzyścią dla przyszłego filmu o Polsce, nad którym – jak wierzymy – Allen niedługo zacznie pracować. Kabaret Mumio dołącza do naszego grona #woody4poland!

mumio-jpg

Przypominamy tym, którzy zatęsknili:

Więcej o #woody4poland: