Oliwia marzy o kolejnej wyprawie w Tatry. Pomożemy?

Joanna Bąk

„Jestem Oliwia, mam prawie sześć lat i chciałabym kiedyś zdobyć Mount Everest zimą. Na razie zbieram pieniążki na kolejny wyjazd w Tatry” – czytamy na stronie Pomagam.pl. Oliwia do tej pory w górach była tylko dwa razy, ale już zdążyła pokochać wspinaczkę. Pomóżmy Oliwii zostać kolejną legendą polskiego himalaizmu.

Na tę chwilę największym osiągnięciem Oliwii jest trasa: Kuźnice- Kasprowy Wierch- Świnica – Zawrat – Dolina Gąsienicowa – Kuźnice, którą pokonała bez trudności. Teraz, w oddalonym od gór o ponad 600 km Gdańsku, Oliwia szaleje na ściankach wspinaczkowych, gdzie ćwiczy formę na kolejne górskie wyprawy.

„Czasem wracając do domu zamyślona mówi: „Chciałabym kiedyś wejść na Mnicha, albo na Mount Everest zimą” – piszą rodzice dziewczynki.

story_2089_1478554682

Kolejnym celem  Oliwii jest wyprawa w Tatry Wysokie, lecz tu na przeszkodzie staje potrzebny sprzęt, na który rodzina dziewczynki nie może sobie pozwolić. Właśnie dlatego rodzice małej taterniczki zorganizowali zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=f13EVHHJr6s

Zbierana kwota 977 zł  w całości zostanie przeznaczona na rzecz sprzętu wspinaczkowo-asekuracyjnego dla Oliwii. Pomożemy? :)

https://pomagam.pl/OliwiaSieWspina