Papież: hałasujcie całą noc!

Światowe Dni Młodzieży 2016

Wszystko wskazuje na to, że w tłumaczeniu słów Franciszka, które wypowiedział w oknie papieskim, pojawił się mały błąd. A jednak ważny dla młodzieży tłumnie przybyłej do Krakowa :)

Papież Franciszek miał powiedzieć na koniec: „I proszę, nie róbcie dużo hałasu”. Okazuje się jednak, że miał na myśli coś zgoła innego :)

…Franciszek miał powiedzieć dokładnie: „Hałasujcie całą noc, to przywilej Waszego wieku”.

*

W poruszającym wystąpieniu papież Franciszek przypomniał jednak przede wszystko młodego mężczyznę, który pracował przy organizacji ŚDM. – Muszę powiedzieć jedną rzecz, która zasmuci Wasze serca. Proszę o ciszę. To coś o jednym z was – mówił papież, wspominając grafika Macieja Szymona Cieśli.

- Miał 27 lat, studiował grafikę i porzucił pracę, by być wolontariuszem ŚDM. I wszystkie te rysunki na flagach są jego. Obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzymów, które ozdabiają miasto. Właśnie w tej pracy odnalazł swoją wiarę. Nie mogli nic zrobić. Jedynie amputować nogę. Chciał żyć podczas przyjazdu papieża. Miał zarezerwowane miejsce w tramwaju papieża. Zmarł 2 lipca – mówił Franciszek, prosząc o modlitwę i chwilę zadumy.

 

100-ONKO from Maciej Szymon Cieśla on Vimeo.