Pielgrzymi z Ameryki zaręczyli się w Żelazowej Woli

Szymon Piegza

- Jest perfekcyjny w każdym calu. On sam go zaprojektował. Byłam kompletnie zaskoczona. Wyszliśmy na most i zaczął mówić same romantyczne rzeczy. Nagle uklęknął i byłam kompletnie w szoku - wspomina przed kamerą TVN24.

Jesteśmy w przededniu Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie, lecz magia tego międzynarodowego święta zdążyła się już niejednokrotnie objawić. Wyjazd do Polski z pewnością do końca życia zapamięta para Amerykanów, która w ubiegłym tygodniu zaręczyła się w Żelazowej Woli – informuje TVN24.

By lepiej przygotować się do spotkania z papieżem Franciszkiem Julia i Daniel przyjechali wraz z grupą znajomych na Dni Diecezji – przygotowania przed oficjalnym wtorkowym rozpoczęciem ŚDM 2016. Wybrali Sokolniki-Las- niewielką parafię w województwie łódzkim. Wybrali, choć jak przyznają w rozmowie z reporterką TVN24, nigdy wcześniej tutaj nie byli. Podczas jednej z turystycznych wycieczek wybrali się do Żelazowej Woli. Właśnie tam Daniel poprosił Julię o rękę, a prośba została przyjęta.

Pierścionek idealny

Jak wyznaje zaskoczona Julia, Daniel zadbał o najdokładniejszy szczegół, by ten moment był „najszczęśliwszym w jej życiu”. Wyjątkowy był również sam pierścionek, który sam osobiście zaprojektował.

- Jest perfekcyjny w każdym calu. On sam go zaprojektował. Byłam kompletnie zaskoczona. Wyszliśmy na most i zaczął mówić same romantyczne rzeczy. Nagle uklęknął i byłam kompletnie w szoku – wspomina przed kamerą TVN24.

Światowe Dni Młodzieży 2016

Młodzi Amerykanie we wtorek udadzą się do Krakowa, by razem z 356 tys. pielgrzymów rozpocząć Światowe Dni Młodzieży 2016. To międzynarodowe święto potrwa aż do 31 lipca. Od środy będzie w niech uczestniczył Papież Franciszek, który poza Krakowem odwiedzi również Częstochowę i Oświęcim. Organizatorzy poza głównymi wydarzeniami religijnymi przygotowali również szereg imprez towarzyszących.

w ramach projektu „Życzliwa Polska ma Sens” – sfinansowano ze środków Fundacji PZU/Partner Fundacja PZU

logo-pzu