Piotr Rogucki wraca do Krakowa

Jakub Śliwiński

Koncert promujący album „J.P. Śliwa” 17 marca w Klubie Studio.

Kraków to drugi przystanek Piotra Roguckiego na tegorocznej trasie promującej jego najnowszy, solowy album „J.P. Śliwa”. Wokalista wystąpi 17 marca w Klubie Studio.

Trzecia autorska propozycja Piotra Roguckiego, album „J.P. Śliwa” to nie tylko muzyka, to także tekst dramatyczny oraz szereg grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To pełnoprawny zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej, jak i również medialnego mainstreamu.

W warstwie fabularnej album „J.P. Śliwa” to konceptualna historia opowiadająca losy życiowego nieudacznika, Jana Pawła Śliwy, który jako niespełniony teatrolog, nie może poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością. Rozgoryczenie głównego bohatera znajduje odzwierciedlenie w utworach zawartych na albumie „J.P. Śliwa” oraz w warstwie dramatycznej płyty, to pełne smutku spekulacje na temat własnej kondycji, kondycji kultury i współczesnego społeczeństwa.

Piotr Rogucki - J.P. Śliwa

Solowy występ Piotra Roguckiego będzie perfomatywnym widowiskiem, na które złożą się muzyka (pojawią się również utwory pochodzące z wcześniejszych solowych nagrań wokalisty), elementy teatralne bazujące na dramacie „J.P. Śliwa” oraz dynamiczne wizualizacje prezentowane na trzech ekranach. Artysta nie ukrywa, że jego solowy występ stanowi opowieść wymagającą intelektualnego zaangażowania odbiorcy, w której nie ma miejsca na prostą rozrywkę z przytupem.

Na scenie Klubu Studio wokalistę wspomagać będą: Ola Rzepka – perkusistka oraz założycielka zespołu Drekoty, basista Marcin Ritter, współpracujący między innymi z formacjami Oddział Zamknięty oraz Vintage, czy też znani doskonale z zespołu Coma, gitarzysta Marcin „Kobez” Kobza oraz bębniarz Adam Marszałkowski.

Krakowski koncert Piotra Roguckiego 17 marca w Klubie Studio. Bilety w cenie (przedsprzedaż/dzień koncertu): 40zł / 50zł – normalny oraz 35zł / 40zł – ulgowy do nabycia w Klubie Studio lub za pośrednictwem portalu ticketpro.pl.

Niebawem na naszym portalu ukaże się obszerna relacja z krakowskiego występu Piotra Roguckiego oraz wywiad z artystą.

Piotr Rogucki to wokalista, autor tekstów i piosenek oraz aktor. Członek zespołu rockowego Coma. Prowadzi również solową działalność artystyczną. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Wygrał „Oranżerię” (2000), „Wrzosowisko” (2000), „Piostury” (2002) oraz „Spotkania Zamkowe w Olsztynie” (2003). W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej, wyróżnienie na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki „Underground” Toma Waitsa i „100 tysięcy jednakowych miast” własnego autorstwa. Jest też laureatem nagrody im. G. Ciechowskiego. Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę „Złotego Bączka” na XIII Przystanku Woodstock. Uczestniczył w nagraniach wszystkich albumów tegoż zespołu.

Występuje w TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości). Grał w spektaklach „Zaryzykuj Wszystko”, „Giovanni” czy „2007:Macbeth”. W 2013 roku pojawił się gościnnie na albumie „Nie myśl o mnie źle” rapera Mam Na Imię Aleksander w utworze „Zaufanie”. Rok później wystąpił gościnnie na polskiej edycji płyty Hydra zespołu Within Temptation w utworze „Whole World is Watching”, a także na drugim albumie polskiej piosenkarki Marceliny – „Wschody / Zachody” w utworze „Karmelove”. Również w 2014 roku objął stanowisko jurora w talent show telewizji Polsat – Must Be the Music.  Na gali Antyradia „Płyta Rocku 2014” otrzymał nagrodę w kategorii „Polski Wokalista Rocku”.

W tekście wykorzystano materiały promocyjne organizatora.

Kalendarium koncertowe