Poczta nie wydrukuje znaczków WOŚP

Poczta Polska nie wydrukuje specjalnych znaczków na zbliżający się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podaje portal oko.press. Powodem zmiany zasad współpracy ma być „ograniczenie kosztów związanych z zasobami niesprzedanych znaczków pocztowych”, mmo iż rok wcześniej informowano, że znaczki się wyprzedają. 

Według danych podawanych przez Pocztę, w 2015 r. klienci kupili 459 tys. z 540 tys. wydanych znaczków. „Ostateczny wynik z tego roku nie jest jeszcze znany, ale już jakiś czas temu Poczta informowała, że sprzedano ponad połowę z 480- tysięcznego nakładu” – informuje oko.press. 

Poczta Polska wyprodukuje w tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych  - kartki pocztowe poświęcone 25. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z nadrukowanym znakiem opłaty. Dotychczas jednak obok kartek powstawały także znaczki.            

Zbliżający się jubileuszowy finał WOŚP będzie inny od poprzednich. Po raz pierwszy od 25 lat transmitowany będzie przez TVN, a nie – jak dotychczas – przez Telewizję Polską.