Pokaż, że Polska ma Sens!

Redakcja

Nie obchodzą nas podziały, bo tylko taka Polska Ma Sens, w której trzymamy się razem.

Drodzy Państwo, po wielu pytaniach i życzliwych prośbach, uruchamiamy oficjalny sklep portalu „Polska Ma Sens”. Cieszymy się, bo od teraz wspólnie możemy przekazywać światu pozytywne myślenie. Wbrew smutasom, wyznawcom marazmu i tym, którzy zawsze przyszłość widzą tylko w czarnych barwach.

baner

WEJDŹ I ZRÓB ZAKUPY W NASZYM SKLEPIEKLIKNIJ!

Nasze koszulki, kubki, torebki – są dla wszystkich. Nie obchodzą nas podziały, bo tylko taka Polska Ma Sens, w której trzymamy się razem. Głos naszego sprzeciwu płynie tylko wtedy, gdy patriotyzm wykorzystuje się w niecnych zamiarach. My nie chcemy – i nigdy nie będziemy – wykorzystywać go jako politycznej maczugi wymierzonej w drugiego człowieka.

 

98470031
fot. Yaroslav Kozyatynski

 

W naszej sesji zdjęciowej wystąpiła Iwona Siwek-Front – krakowska artystka, malarka, której prace można było podziwiać m.in. w Piwnicy pod Baranami, Centrum Kultury Żydowskiej, Galerii Pustej w Katowicach, Galerii Lapidarium w Pradze czy Galerii Artefcatum w Wiesbaden (Niemcy). Kilka jest też na naszej stronie w dziale Twórcza Kreska. Do jej atelier w samym sercu Krakowa, przy ul. Wiślnej, przyjeżdżają ludzie z całego świata. Nawet turyści głodni poznania tzw. prawdziwej artystki chętnie wpadają tam z odwiedzinami. O tym znanym na krakowskiej mapie miejscu powstał film dokumentalny, zrealizowany przez niemieckich dziennikarzy. Iwka Siwek-Front jest dla nas inspiracją. Zawsze niezależna, ma swoje zdanie na każdy temat i ciągle podkreśla: musicie iść pod prąd. Nieśmiało zaprosiliśmy ją do udziału w sesji. Nie tylko z radością się zgodziła, ale też pokazała nam wszystkie zakamarki swojej pracowni. „Polska Ma Sens” uwielbia ludzi z pasją.

 

sesja1full
fot. Olena Matkovska

98470032

 

98470035
fot. Yaroslav Kozyatynski
98470033
fot. Yaroslav Kozyatynski

 

fot. Yaroslav Kozyatynski
fot. Yaroslav Kozyatynski
fot. Olena Matkovska
fot. Olena Matkovska
fot. Yaroslav Kozyatynski
fot. Yaroslav Kozyatynski

 

finalful
fot. Olena Matkovska

 

finalful2
fot. Olena Matkovska
img_0408
fot. Olena Matkovska

Jacek Kleyff śpiewał: „Nie fetysz granic mnie tu trzyma. Lecz miejsca – i w tych miejscach Przyjaźń. I w Polsce z tym nie jestem sam!”.

Nasz Mistrz Władysław Bartoszewski mówił o patriotyzmie tak, jak my byśmy chcieli myśleć zawsze: – Czy normalny człowiek chodzi i mówi: „ja oddycham!”. Tylko jakiś wariat chyba. Czy normalny, dorosły człowiek, chodzi i mówi: „kocham mamę, kocham ojca, kocham dziadzia?”. Kochaj, do cholery, ale po co ciągle o tym mówisz? 

Oddajemy dziś w Państwa ręce produkty z naszym logo. Dzięki nim wspólnie będziemy mogli pokazać, że cieszymy się Polską, w której nikt z nikim nie będzie się licytował na miłość do ojczyzny. Chcielibyśmy, żeby mogli Państwo założyć naszą koszulkę i z radością promować uśmiechniętą Polskę. Niezależnie od sytuacji politycznej, od podziałów i sporów – taką, w której jest miejsce dla każdego.

 

fot. Olena Matkovska
fot. Olena Matkovska

***

Wszystkich chętnych zapraszamy TUTAJ.

mysle2

 

Zdjęcia: Yaroslav Kozyatynski, Olena Matkovska
Przygotowanie sesji: Anita Bugajska, Dominika Wróblewska
Projekt loga „Myślę pozytywnie”: Karol Wadycki