Polska to kraj, w którym rządzą kobiety

Jerzy Fedorowicz dla Polska Ma Sens

Polska to kraj, w którym naprawdę rządzą kobiety i nawet najsilniejsi mężczyźni w ich rękach miękną jak wosk.

Woody Allen zamierza nakręcić film w Polsce? Wiemy, że trwają rozmowy z jednym z polskich miast… Którym? Zaczynamy #woody4poland, pomóżmy Allenowi! Pytamy: gdzie Woody Allen mógłby wyreżyserować film o Polsce? Warszawa, Gniezno, Łódź? Pod adresem info@polskamasens.pl czekamy na Wasz głos w tej dyskusji. Najciekawsze wiadomości przekażemy już niedługo samemu Allenowi! Tomasz Karolak zaproponował Kraków jako miejsce akcji (tutaj jego komentarz), również profesor Tadeusz Lubelski sugeruje krakowski Kazimierz. Nasza redakcja mieści się w Krakowie, ale wcale nie upieramy się na stolicę małopolski! Tymczasem… dzisiaj znów głos oddany na Kraków!

Dołącz do nas i napisz, w którym polskim mieście Woody powinien nakręcić swój film!

Opublikowany przez Polska Ma Sens na 21 marca 2016

Oto, co powiedział Jerzy Fedorowicz w rozmowie z Karoliną Gawlik.

Panie Woody Allen,

Zwracam się do Pana, żeby Pan nakręcił film o naszym pięknym Krakowie.

To miasto legenda, stolica królów Polski i pięknych kobiet w kawiarniach, które rozmawiają w językach z całego świata. Spotka się tu pan z niezwykłą uprzejmością i gościnnością. Dotknie pan czakramu – może pan nawet nie wie, czym jest to magiczne miejsce, które przynosi ulgę cierpiącym.

Przejdzie pan po ulicach, po których chodził święty Jan Paweł II i Wisława Szymborska. Pamiętam, jakie to było dla pana przejmujące, gdy nasza słynna poetka wyznała, że uwielbiała pana filmy. Może pan przeżyć bicie dzwonu Zygmunta, który Kraków słyszy tylko wtedy, kiedy dzieją się najważniejsze wydarzenia w naszym kraju.

Kraków to też miasto pełne tolerancji, gdzie obok gotyckiej bazyliki stoi wspaniała żydowska synagoga, a to wszystko ma miejsce na przestrzeni kilkuset metrów kwadratowych na Kazimierzu – dzielnicy, która ma taki klimat, jak żadna inna dzielnica na świecie. Przy okazji wpadnie pan na Festiwal Kultury Żydowskiej, posłuchać pięknej sztuki swoich braci.

Zresztą, którego miasta pan nie wybierze, kręcenie filmu w Polsce ma sens. Bo Polska to ojczyzna wolności. Dla Polaków jej poczucie to najpiękniejsza rzecz. Umiemy wspaniale kochać i jesteśmy znani z tego, że nie lenimy się. Co też istotne, to kraj, w którym naprawdę rządzą kobiety i nawet najsilniejsi mężczyźni w ich rękach miękną jak wosk.

fedorowicz

Jerzy Fedorowicz - polski aktor teatralny i filmowyreżyser teatralny, poeta, poseł na Sejm VVI i VII kadencji, senator IX kadencji. Szef senackiej komisji kultury.

Przeczytaj więcej o #woody4poland:

  • Reżyser Artur Baron Więcek zachwycony pomysłem, by Allena zaprosić do pracy w Polsce
  • Urząd Miasta Katowice – napisali do nas z rewelacyjnymi pomysłami na film w Katowicach!
  • Agnieszka Holland boi się, co by powiedzieli politycy z prawicy…
  • Portal Stopklatka.pl dołącza do akcji!