Polskie wojsko na wynajem

Żołnierze gotowali dla ojca Rydzyka

Antoni Macierewicz powtarzał wielokrotnie, że pod jego opieką polska armia wstaje z kolan. Zapomniał jednak dodać, że przed niektórymi dopiero zaczyna klękać.

Na światło dzienne wyszły nowe fakty ws. majowej konsekracji Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Na konsekracji obecni byli premier Beata Szydło wraz ze swoimi ministrami oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Okazuje się jednak, że na miejscu pojawiło się także polskie wojsko. Co robiło na uroczystości organizowanej przez o. Tadeusza Rydzyka? 

Żołnierze gotowali i serwowali grochówkę.

Sprawa wyszła na jaw dzięki posłance .Nowoczesnej Joannie Scheuring-Wielgus, która wystosowała interpelację do ministra Antoniego Macierewicza. 

wielgus
Interpelacja posłanki .Nowoczesnej

Doniesienia medialne, na które powoływała się posłanka, potwierdził w odpowiedzi sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. Okazało się, że „wojsko przygotowało i wydało odpłatny posiłek celem zabezpieczenia uroczystości konsekracji kościoła w Toruniu”. Koszty wojskowego serwisu w wysokości 17,500 tys. złotych pokryła korzystająca z dotacji państwowych fundacja o. Rydzyka Lux Veritatis .

Wszystko odbyło się za zgodą ministra Antoniego Macierewicza.

Odpowiedź Bartosza Kownackiego
Odpowiedź Bartosza Kownackiego

 Szef MON ma rację. W ostatnich miesiącach naprawdę wiele się w naszej armii zmieniło.

fot. www.mon.gov.pl
www.mon.gov.pl