Sam pokaż, czym jest patriotyzm!

Akcja #63PL!

 

Nie słuchaj innych. Sam pokaż, czym jest patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie. To hasło konkursu #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera przy współpracy Onet.pl.

Konkurs filmowy #63PL skierowany jest do młodych ludzi, w wieku 16–19 lat, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Nie ma złych odpowiedzi.
Nie oceniamy przekonań politycznych, poglądów, zasad życiowych, tylko artystyczne aspekty
63-sekundowego dzieła.

Zależy nam na tym, aby dotrzeć do młodych odbiorców i zachęcić ich do pokazania, przedstawienia, czy też opowiedzenia w wybrany przez siebie sposób o tym, czym jest dla nich patriotyzm. Cenne dla nas jest indywidualne ujęcie tego tematu, dlatego też nie chcemy zawężać formy materiału – może być to animacja, fabuła, grafika – zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zasady konkursu: od 13 do 29 kwietnia włącznie należy nagrać trwający do 63-sekund materiałaudiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być kręcony smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Nagrany materiał należy zamieścić w darmowym, wirtualnym dysku OnetDysk i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres e-mail.

Nagrody zostaną przyznane przez jury, w skład którego wchodzą, m.in.: Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl).

Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu NETIA OFF CAMERA– Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku w Krakowie.Dodatkowo, w serwisie Onet.tv zostanie utworzony dedykowany kanał
#63PL–konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Wybrane prace trafią również na stronę główną Onetu.

Przewidziane są nagrody finansowe w wysokości:

I miejsce – 5000 zł

II miejsce – 3000 zł

III miejsce – 1500 zł

 

Zostanie również przyznana dodatkowa nagroda specjalna wysokości 3 000 zł w przygotowanej przez Grupę Onet.pl kategorii „Moment z historii Polski, z którego jestem dumny”.

Każdy z finalistów będzie miał również możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej
z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskimpt. Kurier w reż. Władysława Pasikowskiego. Staż odbędzie się w 2017 roku.

Jednym z elementów kampanii promującej konkurs #63PL jest spot, w którym główną rolę gra Józef Pawłowski, aktor znany z filmu Miasto ʼ44 w reż. Jana Komasy oraz głos z filmu Powstanie Warszawskie. Kampania będzie utrzymana w stylistyce czarno-białej, dzięki czemu jej przekaz będzie mocniejszy, bardziej precyzyjny i wyróżniający się na tle kolorowych kampanii.

Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl i na stronie www.1944.pl

9.NETIA OFF CAMERA ZACZYNA SIĘ JUŻ 29 kwietnia.

 

 

w ramach projektu „Życzliwa Polska ma Sens” – sfinansowano ze środków Fundacji PZU/Partner Fundacja PZU

logo-pzu