Taka Polska ma Sens: Koziołek Matołek

Wyjaśnijcie nam, za co cenicie osoby, które sprawiają, że Polska ma Sens! A może pamiętacie szczególnie ważne słowa, jakie do Was kierowali?

Uważasz, że Polska ma Sens dzięki ludziom, którzy tu żyją? Masz wokół siebie osoby, które cenisz szczególnie? Twoim autorytetem jest któraś z osób publicznych… a może ktoś z najbliższego otoczenia? Rodzice, przyjaciel, babcia, brat, siostra? Napisz nam o tym! Pod adresem info@polskamasens.pl czekamy na zdjęcia Waszych najbliższych wraz z krótkim opisem. Wyjaśnijcie nam, za co cenicie osoby, które sprawiają, że Polska ma Sens! A może pamiętacie szczególnie ważne słowa, jakie do Was kierowali?

Trwa akcja „Taka Polska ma Sens”. Otrzymaliśmy od Was mnóstwo zgłoszeń, co nas ogromnie cieszy. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu – czekamy na jeszcze więcej! O akcji pisaliśmy tutaj. Wasze listy ogromnie nas wzruszają i sprawiają, że jeszcze bardziej wierzymy w to, że Polska ma sens – dzięki Wam. Oto jedno ze zgłoszeń. Napisała do nas Kasia Szewczyk. 

 

Najbardziej w życiu cenię sobie Koziołka Matołka.

Jest on moim bohaterem, od którego wiele się można nauczyć. Koziołek jest inteligentny i mądry, ale wcale nie wywyższa się z tym wobec obcych i przyjaciół. Jest skromny i uczynny, chętnie każdemu pomoże w potrzebie. Zawsze w trudnej sytuacji potrafi znaleźć dobrą radę i podać pomocną dłoń. On zawsze znajdzie dla Ciebie czas i chętnie Cię wysłucha. Dzięki takim jak on życie w naszej Ojczyźnie ma dla mnie sens.

Czasami zdarzają mu się głupie pomyłki, ale nikt przecież nie jest doskonały. Nasza Pani w klasie też – chociaż jest bardzo mądra –  robi czasami błędy. Dlatego chciałabym, żeby go umieścić w galerii Portalu Polska ma Sens jako tego, który wzbudza w nas chęć do życia, energię do działania i nadzieję na lepsze jutro.

Wiem, że osoba Koziołka Matołka może u Państwa wzbudzić pewne wątpliwości, czy rzeczywiście zasługuje on na tak zaszczytne wyróżnienie, ale zanim postanowicie odrzucić jego kandydaturę, proszę pomyśleć, ile dobrego uczynił Koziołek tym wszystkim, którzy porzuceni przez innych znaleźli w nim oparcie. Dzięki niemu ja sama odnalazłam sens życia i uczciwą drogę, która zaprowadziła mnie do szczęścia.

Trochę czasu mi zajęło narysowanie Koziołka Matołka po swojemu, pomagała mi w tym moja mama.

Pozdrawiam,
Kasia Szewczyk

 

Koziołek Matołek (rys. Kasia Szewczyk z mamą)
Koziołek Matołek (rys. Kasia Szewczyk z mamą)