TVP deklaruje wsparcie dla WOŚP

Redakcja Polska Ma Sens

Wczoraj późnym wieczorem do Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dotarło pismo sygnowane przez prezesa TVP Jacka Kurskiego. Deklaruje w nim wolę współpracy przy 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . „To dobra wiadomość!” – pisze dziś Jurek Owsiak. Przypomnijmy: oficjalnym partnerem zbliżającego się finału została stacja TVN.
***
„Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach” – napisał Jacek Kurski.
***

Dziś przed południem do siedziby TVP trafiła odpowiedź Jurka Owsiaka:

„To dobra wiadomość! 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej. W tym konkretnym przypadku misja ta, jak żadna inna, wspaniale jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami.  Mam nadzieję, że przy zbliżającym się 25. Finale takiego przesłania w przekazie Telewizji Publicznej nie zabraknie. Mogę Pana zapewnić, że chociaż głównym nadawcą będzie Grupa TVN, nigdy nie zapominamy o tym, że Telewizja Publiczna była współtwórcą tego ogromnego sukcesu”.

W ostatnich słowach listu Jurek Owsiak podkreśla, kto tak naprawdę skorzysta na zawartej w piśmie decyzji Prezesa TVP: „Nasza wspólna praca w tym momencie, kiedy przeczytałem Pańskie słowa, nabiera ogromnej mocy i może przynieść tylko pozytywny rezultat dla zbliżającego się, jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bo na końcu, jak Pan sam doskonale wie, głównym wygranym są dzieci i seniorzy w polskich szpitalach, dla których grać będziemy 15 stycznia 2017 roku.”
***
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 15 stycznia a jego celem będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.