Weź dziewczynę do kina!

Dominik Jedliński (autor bloga filmbuk.weebly.com)

Zobacz, jak Kina "Agrafka" i "Ars" świętują Dzień Kobiet!

 

8 marca to dzień, w którym mężczyźni dwoją się i troją, aby pokazać, jak ważne są dla nich kobiety. Od samego poranka rozpoczyna się paniczne szukanie ciekawych wydarzeń i pomysłów na dobre wykorzystanie tego wyjątkowego dnia. Podłogi zasypywane są tonami płatków róż, szampany strzelają częściej niż żołnierze wojska polskiego na poligonie, a restauracje nie nadążają z wypisywaniem rezerwacji. Co jednak z tymi Paniami, które są same albo chcą spędzić ten czas w towarzystwie przyjaciółek?

Z pomocą przychodzi Kino Agrafka ze swoim cyklem „Szpilki w Agrafce”. To nic innego jak niezwykłe spotkania w kobiecym gronie, opatrzone filmem-niespodzianką, słodkim poczęstunkiem i całą masą prezentów. Imprezy prowadzi znana z RMF Classic Magda Miśka-Jackowska.

Ideą cyklu jest połączenie pokazu filmowego ze spotkaniem towarzyskim, a w programie filmowym wieczorów znajdą się tytuły wybrane przez gospodynię spotkań, które śmiało można określić mianem kina kobiecego. Co ważne będą to propozycje przedpremierowe lub takie, których nie można było zobaczyć w oficjalnym kinowym obiegu.Program kolejnych spotkań do ostatniej chwili będzie trzymany w tajemnicy, ale pamiętajcie, że kina studyjne gwarantują przecież kino „wysokich lotów”.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu i stają się idealną chwilą wytchnienia dla zabieganych na co dzień Pań, czymś w rodzaju kulturalno-towarzyskiego klubu, takim „Babskim Wieczorem”.

Trzeba jednak pamiętać, że w związku z dużym zainteresowaniem nie ma możliwości rezerwacji miejsc. Bilety można natomiast nabyć zarówno w kasie kina, jak i za pomocą kinowego systemu sprzedaży on-line.

Więcej: https://www.facebook.com/events/565585530273204/?object_id=565585530273204&event_action_source=48

Dzień Kobiet świętować będzie również Kino Ars, które dla wszystkich Pań proponuje bilety tańsze o dwa złote. Przy zakupie wejściówki przedstawicielki płci pięknej otrzymają także kupon, który uprawniać będzie do losowania nagród –gadżetów, zaproszeń i voucherów od partnerów kina (m.in. kilka egzemplarzy „Stuhrmówki…” – najnowszej książki Macieja Stuhra).

Poza tym odbędzie się także specjalny seans we współpracy z Samorządem Studenckim Politechniki Krakowskiej. Za okazaniem ważnej legitymacji wszystkie studentki tej uczelni otrzymają bilet na pokaz Planety Singli o 18:30 za 10 złotych.

Więcej: https://www.facebook.com/events/110308776029424/?active_tab=posts