Woody’emu polecam moje Opole

Basia Kurdej-Szatan dla Polska Ma Sens

Woody'emu szczególnie polecałabym moje rodzinne Opole!

Akcja #woody4poland trwa! Dowiedzieliśmy się, że Woody Allen negocjuje z przedstawicielami jednego z polskich miast… Jego kolejny film być może powstanie właśnie w Polsce! Uważamy, że to genialny pomysł i chcemy pomóc. Spotkaliśmy się z Woodym Allenem w Nowym Jorku, a już niedługo przekażemy mu najlepsze pomysły i propozycje, które wysyłacie nam na info@polskamasens.pl.

Dołącz do nas i napisz, w którym polskim mieście Woody powinien nakręcić swój film!

Opublikowany przez Polska Ma Sens na 21 marca 2016

Do naszej akcji dołącza Basia Kurdej-Szatan. O #woody4poland rozmawiał z nią Janusz Schwertner.

*

Czy film Woody’ego Allena o Polsce miałby sens? No jasne, to wspaniały pomysł! Jestem zdecydowanie za. Znów byłoby o nas głośno, cały świat mógłby przypatrzeć się pięknym zakątkom, których nie brakuje w najróżniejszych miejscach naszego kraju.

Nie sądzę, żeby Woody robił film historyczny, ale film o ludziach, o nas, o jego spojrzeniu na Polaków… To byłoby ciekawe przeżycie. Ja jestem dużą fanką jego filmów.

W O północy w Paryżu przeniósł nas do świata bajki, w lekko zwariowany, typowo allenowski sposób. Te paryskie uliczki, fantastyczne zdjęcia, robiły świetnie wrażenie.

O którym z polskich miast mógłby nakręcić swój film? Pewnie w każdym znalazłby się coś magicznego. Najbardziej charakterystyczne są Kraków i Warszawa, więc może tym tropem należałoby pójść. Albo Trójmiasto, które sama też uwielbiam? Ale Woody’emu szczególnie polecałabym moje rodzinne Opole. Piękny rynek, plac Wolności, naleśnikarnia serwująca najlepsze naleśniki w Polsce. Uroczo wyremontowane kamienice i cudownie podświetlona Młynówka – nasza opolska Wenecja! – to wszystko na pewno ujęłoby Allena!

800px-Opolska_Wenecja_nocą1
Młynówka – opolska Wenecja (fot. wikimedia)

A korzystając z okazji… zachęcam go do przyjazdu na premierę nowego spektaklu, w którym będę występować. W Teatrze 6. piętro gramy allenowską sztukę „Miłość w Saybrook”, która nigdy do tej pory nie była jeszcze wystawiana! Może przy okazji Woody chciałby nas odwiedzić? :)

(mat. promocyjne TVP)
Basia Kurdej-Szatan (fot. mat. prom. TVP)

 

Barbara Kurdej-Szatan – ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2009). W latach 2008-2010 była związana z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, a jako wokalistka od roku 2012 występuje także na deskach Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Szerokiej publiczności znana jest z ról serialowych m.in. w „Barwach szczęścia”, „Ustach, ustach” i „Na dobre i na złe” oraz z program rozrywkowego „X FACTOR”, w którym wraz z zespołem Soul City dotarła do finału. Rozpoznawalność przyniósł jej udział w kampanii reklamowej znanej sieci komórkowej. Występuje również w Teatrze 6.piętro, który realizuje zaplanowany tryptyk „Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody’ego Allena”. Powstał już wspaniale przyjęty spektakl „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, a w tym roku premiera kolejnej części tryptyku – „Miłości w Saybrook”. 

Spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam", na zdjęciu Basia Kurdej-Szatan i Kuba Wojewódzki (mat.promocyjne Teatru 6. piętro)
Spektakl „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, na zdjęciu Basia Kurdej-Szatan i Kuba Wojewódzki (mat.promocyjne Teatru 6. piętro)

 

Przeczytaj więcej o #woody4poland: