WOŚP Ma Sens

Redakcja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dzisiaj już 24 raz. Zaledwie w zeszłym roku wolontariusze zebrali ponad 53 mln złotych, a do szpitali trafił sprzęt medyczny za ponad 590 milionów. Polska Ma Sens od zawsze aktywnie wspiera działania Orkiestry. Dzisiaj przypominamy momenty z działań WOŚP, które zapamiętamy „do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

 

Postawa, która MA SENS

W 2013 roku historią 10 – letniego wolontariusza Łukasza ze Szczecina żyła cała Polska. Chłopiec od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Zapytany, dlaczego zdecydował się chodzić z puszką odpowiedział: „Twierdzę, że dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym innym, dla których jeszcze jest nadzieja.Postawa Łukasza wzruszyła Jerzego Owsiaka. – Jesteś naprawdę człowiek, którego chcę przytulić do serca, jesteś człowiek, dla którego mam ogromny szacunek – mówił organizator WOŚP.

Łukasz Berezak również dzisiaj dołączył do grona wolontariuszy.

lukasz berezak
fot. Sebastian Wołosz

 

Hasło, które MA SENS

#DamWięcejNaWOŚP

„Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby” – tak poseł PiS Stanisław Pięta skomentował ostatnio informacje o braku wsparcia WOŚP przez służby mundurowe. Słowa Stanisława Pięty wywołały falę komentarzy w sieci i zaowocowały hasłem #DamWięcejNaWOŚP. Idea ma na celu apel do ludzi, którzy sprzeciwiają się poglądom polityka PiS-u. – Dzięki partii rządzącej Jerzy Owsiak może pobić swój rekord – pisali na Twitterze inicjatorzy akcji.

damwiecejnawosp
źródło: Instagram

Chorąży Michał Bardoń w rozmowie z nami również skomentował wypowiedź posła.

 

Aukcja, która MA SENS

Robert Biedroń wystawił na WOŚP-ową akcję… dzień w fotelu prezydenta Słupska. Biedroń nagrał film, w którym zaoferował możliwość zastąpienia go na jeden dzień. Licytacja będzie trwała jeszcze kilka dni. Aktualna cena wynosi 10 tysięcy złotych. Prezydentowi gratulujemy kreatywności!

 

Cytat, który MA SENS

Anna Dymna skomentowała zarzuty, które co roku kierowane są pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i samego Jerzego Owsiaka: “Dlaczego i po co niszczyć coś co po prostu jest dobre? Nie chcę się tym zajmować. To zabiera tylko chęć do życia i działania. A jest tyle do zrobienia. Wiem tylko jedno! Jeśli coś jest naprawdę wielkie i bardzo ważne, budzi w niektórych ludziach kontrowersje. Dlaczego? Tym niech się zajmą specjaliści . A my jak co roku bądźmy razem, grajmy z Orkiestrą i zróbmy znowu coś dobrego”. 

Podpisujemy się pod tymi słowami. Przypominamy również naszą rozmowę z inspirującą Anna Dymną, wspaniałą aktorką i szefową fundacji „Mimo Wszystko”.

Gramy z Orkiestrą i razem mierzymy wysoko!
WOŚP Ma Sens. 

 

wospmasens

w ramach projektu „Życzliwa Polska ma Sens” – sfinansowano ze środków Fundacji PZU/Partner Fundacja PZU

logo-pzu