Wyobrażacie to sobie?!

Artur "Baron" Więcek

A potem jeszcze tylko wizyta u kardynała Dziwisza, obrazek święty i różaniec na pamiątkę, święcenie planu filmowego i – kręcimy!

Dowiedzieliśmy się, że Woody Allen być może nakręci film w Polsce… Chcemy go do tego zachęcić! Akcja #woody4poland to dla nas wyzwanie – pytamy: jak taki film mógłby wyglądać? Gdzie powinna się dziać akcja? O czym miałby być? Historyczny, miłosny, sci-fi? Pod adresem info@polskamasens.pl czekamy na Wasz głos w tej dyskusji. Najciekawsze wiadomości przekażemy już niedługo samemu Allenowi!

Przeczytajcie, co na ten temat ma do powiedzenia Artur „Baron” Więcek – reżyser i scenarzysta filmowy, członek redakcji polskamasens.pl.

Woody Allen kręci film w Polsce?! Wyobrażacie to sobie?! Właściwie nic więcej nie trzeba! Już sam powyższy tytuł opisuje pomysł na świetną komedię! Światowej klasy reżyser, nowojorski Żyd, zdeklarowany ateista i lewak, intelektualista, zwariowany na punkcie seksu, błyskotliwy do szpiku kości erudyta, z „podejrzaną przeszłością” erotyczną, kręci film o naszej współczesnej, rozmodlonej, katolicko-narodowej, nieco przaśnej intelektualnie, ale wstającej z kolan Polsce! Toż to jak Borat w Ameryce!

Już widzę scenę rozmowy z Ministrem Kultury Piotrem Glińskim w sprawie warunków dofinansowania i odpowiedniego uświadomienia ideowego twórcy zza oceanu. Wielka mowa, o wielkim polskim Dziedzictwie, o jednej z najstarszych światowych demokracji, której mogą nam pozazdrościć kraje, które swoją państwowość budowały zaledwie w XVIII wieku. Podniosły pean o Odsieczy Wiedeńskiej, o żołnierzach wyklętych, o rotmistrzu Pileckim, o naszej, nie watykańskiej, a wielkiej niczym Bazylika św. Piotra, Świątyni Opatrzności, wspieranej hojnie ze środków publicznych. O świętym Janie Pawle II, największym z Polaków, tudzież bolesna historia o Agencie Bolku, który wspólnie ze swoimi towarzyszami z UB przypadkiem obalił komunizm. O wartościach chrześcijańskich, które są fundamentem każdej sztuki i koniecznie należy pozostać im wiernym, o ataku światowego lewactwa na nasz konserwatywny, dumny lud, który nigdy nie zgodzi się być czyjąś kolonią! O potrzebie zdrowego Głosu Narodu w Kinie. O wielkim oszustwie, zawartym w filmie „Ida” i ataku pseudoartystów na „prawdziwe wartości”. Wreszcie tren żałobny o katastrofie smoleńskiej, będącej wynikiem rządowego spisku i rosyjskiego terroryzmu. (Tu film minister by pewnie pokazał na dowód.)

A na koniec – o wszystkich winach Tuska! I kilka przestróg – o ludziach gorszego sortu, o komunistach i złodziejach, o zdrajcach donoszących na swój kraj do Unii Europejskiej, o złych Niemcach, którzy jątrzą i się wtrącają, a nie mają prawa, bo mordowali Polaków! O Polsce dojnej, co była, ale się skończyła!

Jednym słowem wielki, piękny, romantyczny z ducha monolog o tym, czym dla Prawdziwych Polaków jest dzisiejsza Polska i co najbardziej rozsławiające w jej historii. A potem jeszcze tylko wizyta u kardynała Dziwisza, obrazek święty i różaniec na pamiątkę, święcenie planu filmowego i  – kręcimy!

Kto, jak kto, ale Woody Allen, ten wyrafinowany prześmiewca, naprawdę mógłby z tego zrobić świetną, błyskotliwą komedię.

Zapraszamy!

 baronwiecek

Artur „Baron” Więcek –  reżyser i scenarzysta filmowy; zrealizował m.in. filmy Anioł w Krakowie (2002), Zakochany Anioł (2005), Wszystkie kobiety Mateusza (2012). Zasiada w zarządzie fundacji „Świat ma Sens”, jest członkiem redakcji polskamasens.pl.

Przeczytaj co o #woody4poland powiedzieli:

A tu dowiesz się, o co chodzi z naszą akcją.

Zobacz też wideo ze spotkania z Woodym Allenem.

Rozpoczynamy akcję #woody4poland! Wspólnie pokażmy Woody’emu Allenowi, że są w Polsce ludzie, którzy na niego czekają. Dołącz do nas i napisz, w którym polskim mieście Woody powinien nakręcić swój film!

Opublikowany przez Polska Ma Sens na 21 marca 2016