XI Wypominki Tischnerowskie

W dniach 19–21 czerwca w Łopusznej odbyła się pierwsza część tegorocznych XI Wypominków Tischnerowskich. Oprócz licznych atrakcji wręczyliśmy, jak co roku, nagrodę „Sztuka życia”. Tegorocznym laureatem został prof. Jerzy Vetulani, wielkiego formatu intelektualista, ale także postać ze wszech miar nietuzinkowa. Można rzec „turbo-dynamo-man” – człowiek o nieposkromionej energii i niestrudzonym optymizmie.

29 czerwca w Warszawie będzie mieć miejsce druga odsłona Wypominków Tischnerowskich

TISCHNER. PODRÓŻ

XI WYPOMINKI TISCHNEROWSKIE: „NIEOBECNI SĄ NAJBLIŻEJ”
Warszawa

Fundacja Świat Ma Sens ma zaszczyt zaprosić do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie na XI wypominki Tischnerowskie, które odbędą się dnia 29 czerwca, o godz. 17. 00

W programie:

  • Prezentacja książki „Tischner. Podróż” Witolda Beresia i Artura Więcka „Barona”
  • Debata Tischnerowska: „Polska, czyli co nas zamyka w mentalnym celibacie”. Udział biorą: ks. Adam Boniecki, prof. Marcin Król, prof. Wiktor Osiatyński. Prowadzenie: Wojciech Bonowicz.
  • Koncert kapeli folkowej: Rodzina Lassaków oraz Jan Karpiel Bułecka. Prowadzenie: Kazimierz Tischner, brat ks. Józefa Tischnera.
  • Po imprezie zapraszamy do foyer na kieliszek wina i wystawę fotografii Piotra Uss Wąsowicza, zrealizowanych specjalnie do książki „Tischner. Podróż”. Będzie możliwość zakupu książki z dedykacją autorów.

Wstęp wolny! Przybywajcie!
Bereś & Baron