Zamiast się wstydzić, bądźmy dumni

Komentarz Krzysztofa Skiby, lidera Big Cyc

11 listopada to nie jest czas, żeby rzucać petardami i kamieniami. To czas, by pokłonić się bohaterom, którzy wywalczyli nam niepodległość.

Dla mnie Święto Niepodległości jest w ostatnich latach zawłaszczone przez narodowców i chuliganów, którzy ze święta narodowego tworzą okazję do treningów i ustawek z policją. To nie jest czas, żeby rzucać petardami i kamieniami. To czas, by pokłonić się bohaterom, którzy wywalczyli nam tę niepodległość.

skiba2

To nie jest święto Ruchu Narodowego, PiS-u i Platformy, ani też partii Kukiza i żadnej innej partii. Upartyjnienie tego święta jest czymś, do czego nigdy nie powinniśmy dopuścić. W Gdańsku, gdzie mieszkam na co dzień nie ma awantur. Święto Niepodległości przebiega spokojnie. Mam wrażenie, że to dlatego, że narodowcy ze wszystkich miast jadą z tej okazji do Warszawy. Tam trwa zadyma, na której obsługę wydaje się publiczne pieniądze, po której trzeba sprzątać za publiczne pieniądze.

Co to za patriotyzm i patriotyczna manifestacja, która ma takie skutki? To święto wszystkich Polaków, z którego powinniśmy być dumni, a nie za które mamy się wstydzić.