Zielona Góra: elektrociepłownia wspiera najuboższych mieszkańców

Już od ośmiu lat zielonogórska elektrociepłownia wspiera najuboższych, charytatywnie przekazując miastu pieniądze. Dzięki temu najbardziej potrzebujący nie płacą rachunku za ciepłą wodę.

Inicjatywa rozpoczęła się w 2008 roku i trwa do dziś. Co rok, w okresie przedświątecznym, elektrociepłownia w Zielonej Górze przekazuje miastu pieniądze na cele charytatywne. W tym roku była to suma 70 tys. zł. Miasto, dzięki wsparciu, może umorzyć rachunki za wodę tym rodzinom, które zalegają ze spłatami, z powodu trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze z elektrociepłowni trafiają na konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zdejmuje obowiązek spłaty rachunku z najuboższych.

- Można powiedzieć, że na odbiorców ciepła jesteśmy skazani, a oni na nas. Robimy pewne gesty, które pomagają niektórym funkcjonować, a nam wyrabiać dobrą opinię w mieście – mówił Onetowi Marian Babiuch, prezes zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra.
Z pomocy elektrociepłowni korzysta ponad setka rodzin. W tym roku rachunki zostały umorzone aż 170 rodzinom z Zielonej Góry. Od rozpoczęcia inicjatywy, elektrociepłownia przekazała miastu już ponad 650 tys. zł., dzięki czemu pomoc otrzymało prawie dwa tysiące rodzin.