Bloger zaprasza do współpracy 13-latkę

Joanna Kowieska

Konrad Kruczkowski, autor bloga roku 2013 – „Halo Ziemia” i książki „Halo Człowiek” pracuje nad swoją kolejną publikacją. Tym razem do wspólnego tworzenia zaprosił… 13-letnią Kasię z Wrocławia. Ich materiał ukaże się nie tylko w nowej książce Konrada, ale też na jego blogu!

Kasia ma 13 lat i jej wielką pasją jest pisanie. W przyszłości chciałaby zostać dziennikarką albo pisarką, najlepiej autorką bestsellera. Konrad odnalazł ją dzięki AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – to program, którego podopieczną jest Kasia. Autor postanowił pomóc dziewczynce spełnić jej marzenie.

- O Kasi wiedziałem tyle, że najwięcej radości sprawia jej podróż po krainie wyobraźni. W jej marzeniach odnalazłem siebie sprzed kilkunastu lat – mówi Konrad Kruczkowski.

IMG_9222 kopiuj

Warto wspierać tych, którym zależy

Konrad – oprócz zaproszenia Kasi do współpracy – został Darczyńcą dziewczynki i ufundował jej Indeks, czyli rok zajęć w AKADEMII. W programie Kasia otrzymała swojego osobistego tutora-wolontariusza, który czuwa nad jej rozwojem.

- Po pierwszych dwóch rozmowach telefonicznych zrozumiałem, że Kasi zależy. Myślę, że to bardzo ważne – wspierać tych, którym zależy – mówi Kruczkowski i dodaje: – Jedni autorzy posiadają dobry zmysł obserwacji, dzięki czemu potrafią świetnie posługiwać się formą, pisać inaczej niż wszyscy. Inni są analityczni, rzeźbią, pracują bardzo warsztatowo. Nieliczni łączą jedno i drugie, i to oni otrzymują np. Nagrodę Nobla. Kasia należy do nielicznych i to jest zaskakujące, bo ma 13 lat – podsumowuje bloger.

Przenoszą od porażki do sukcesu

Kasia jest jedną z blisko 2000 podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. To siostrzany projekt SZLACHETNEJ PACZKI, który pomaga dzieciom przezwyciężyć szkolne porażki i uwierzyć w siebie. Każdy mały podopieczny Akademii trafia pod skrzydła tutora, czyli osobistego wolontariusza. Połączenie tej pary jest możliwe dzięki Darczyńcy, który funduje dziecku indeks i umożliwia mu udział w programie.

Debiut już wkrótce

Marzeniem Kasi jest dostać się do gimnazjum do klasy dziennikarskiej. Pierwszy artykuł Kasi „Ojciec i córka” został opublikowany na blogu Konrada Kruczkowskiego www.haloziemia.pl. Trafi również do nowej książki Kruczkowskiego, a nazwisko Kasi pojawi się na okładce. – To ogromna dawka inspiracji i motywacji do dalszego pisania – cieszy się Kasia.

IMG_9237 kopiuj

Podopiecznym AKADEMII PRZYSZŁOŚCI można pomagać przez cały rok. Więcej na: www.akademiaprzyszlosci.org.pl